מקלחונים – מידע נוסף

משפצים את הבית? ובכן, רבים יטענו כי החדר החשוב ביותר בבית הוא חדר האמבטיה. עד שנות ה-90 הבנייה בארץ הייתה יחסית סטנדרטית וחדר האמבטיה כלל… אמבטיה. היום, רבים מאיתנו מבינים כי באמבטיה אנו משתמשים הרבה פחות וההעדפה היא להציב בחדר האמבטיה מקלחונים. אם בחדר האמבטיה שלכם אין עדיין מקלחון, כדאי מאוד שתתוודעו ליתרונות המקלחונים המודרניים.

הטוש והוילון פינה את מקומו לטובת מקלחונים סגורים המנצלים בצורה טובה יותר ויעילה יותר את שטח האמבטיה המוגבל, במיוחד בדירות קטנות יותר. את פופולאריות המקלחונים ניתן לייחס למספר גורמים

1. מחיר – עלות התקנת מקלחון באמבטיה זול משמעותית מאשר אלטרנטיבת האמבטיה הקונבנציונאלית

2. פונקציונאליות¬ – כאמור, התדירות שבה אנו עושים אמבטיה ירדה מהותית בשנים האחרונות היות ואורח חיינו הלחוץ אינו מותיר לנו זמן מיותר בו נוכל להרשות לעצמנו לרבוץ באמבטיה מלאת קצף.

3. עיצוב – אפשרויות עיצוב האמבטיה הן מוגבלות בהשוואה לפוטנציאל העיצוב של המקלחונים. את המקלחונים ניתן לייצר בכל צורה, מראה וצבע בו נחפוץ וניתן בהחלט להזמין מקלחונים בהתאמה אישית כך שישתלבו בצורה טובה יותר עם עיצוב חדר האמבטיה בכללותה.

4. ניקיון – גורם הניקיון גם הוא משחק לטובת המקלחונים. במשך הזמן, ציפוי האמבטיה נשחק, תופס ואבנית ואט אט משנה צבעו לצבע לא מחמיא במיוחד. המאמץ הכרוך בניקיון מקלחון הוא זניח בהשוואה לאמבטיה, גם בשל צורת הצבתו האנכית המאפשרת לנו לנקות מדי פעם את המקלחון מבלי לרדת על הברכיים.

ישנם סוגים שונים של מקלחונים הזמינים כיום לרכישה בחנויות המתמחות ונהוג לחלק אותן לפי הקטגוריות הבאות:

• מקלחונים פינתיים – במרבית הדירות נהוג למקם את המקלחונים בפינת חדר האמבטיה כך שעל שני פאות המקלחון סוגרים קירות חדר האמבטיה. תצורת מקלחונים זו מאפשרת ניצול מקסימאלי של שטח החדר.

• מקלחונים חזיתיים – מקלחונים אלו הם בעלי דלת הזזהפתיחה חזיתיים ובדרך כלל ממוקמים בתוך נישה המותאמת במיוחד לצורת המקלחון.

• מקלחוני אמבטיה – זהו למעשה שדרוג תצורת האמבטיה הישנה בה וילון ההזזה המוכר מפנה את מקומו לסגירה בפרספקס או בזכוכית מעוצבת.

בשוק כאמור קיימים סוגים שונים ומשונים של מקלחונים בכל מיני צורות, תצורות ועיצובים. יש לקחת בחשבון כבר בעת תכנון השיפוץ את סוג או דגם המקלחון אותו נרצה בחדר האמבטיה כך שנוכל לערוך את תכנון שיפוץ החדר בהתאם. כפי שהמקלחונים נמכרים בדגמים שונים כך גם שונים הם אחד מהשני ברמת איכות. אין להתפשר על איכות המקלחון ואסור להתפתות למקלחונים זולים. מקלחונים זולים הם בעלי בלאי גבוה יותר והם נשחקים הרבה יותר מהר כך שבסופו של דבר, לאחר מספר שנים המקלחון נוטה להיסדק, להיהרס ולשנות את צבעו לצבע פחות מחמיא.

לסיכומו של דבר, אם אתם חושבים שהגיע העת להחליף את האמבטיה הישנה במקלחון מודרני נוצץ כדאי לא לרוץ ולרכוש את המקלחון הראשון אותו אתם רואים, אלא כדאי להשקיע מאמץ נוסף בכדי למצוא מקלחון איכותי העונה על דרישות העיצוב שלכם.

למידע נוסף או רכישה של מקלחונים צרו קשר או התקשרו 03-5592834